Nemají prakticky s ničím problém. Nevadí jim nošení roušek ani distanční výuka. O kom je řeč? O lidech mladších 25 let a také věkové skupině starších 56 let.

Průzkum, který si nechala vypracovat expertní skupina Covid a právo, ukázal, že mezi nejpřizpůsobivější skupiny obyvatel patří mladí lidé a také starší ročníky. “Lidé ve věku od 18 do 25 let jsou obecně tolerantnější a dokážou se docela rychle přizpůsobit změně. Lidé nad 56 let jsou naopak opatrnější a patří do rizikové skupiny. Proto i oni projevují více ochoty přizpůsobit se protikovidovým opatřením,” vysvětluje JUDr. Daniela Kovářová. 

“Mladí lidé ještě děti ve školním věku nemají a tudíž se jich omezení s výukou netýkají. Stejně jsou na tom i lidé starší 56 let.”

JUDr. Daniela Kovářová, zakladatelka a mluvčí skupiny Covid a právo

Co mají tyto dvě věkové skupiny společné? Podle výzkumu se shodují převážně na přístupu k:

  • nošení roušek na školách - nevadí jim, když děti nosí zakrytá ústa a nos ve společných prostorách
  • výuka na dálku - nemají problém s tím, kdy se školy zavřou a děti se opět budou vzdělávat z domova

Jedním z důvodů, proč se na “dětských” tématech shodují právě tyto věkové skupiny, je fakt, že se jich to příliš nedotýká. “Mladí lidé ještě děti ve školním věku nemají a tudíž se jich omezení s výukou netýkají. Stejně jsou na tom i lidé starší 56 let,” dodává JUDr. Daniela Kovářová.